Олімпіада з мови іврит

Вже багато років наша школа проводить шкільні олімпіади з мови іврит та приймає участь в олімпіадах серед єврейських шкіл міста Києва, де учні показують успішні досягнення в знанні мови та займають призові місця.

В цьому (2015) році, проходила перша Всеукраїнська олімпіада з мови іврит. Учениця 11 класу Мільштейн Белла зайняла перше місце серед учнів 11 класів м.Києва, тому, в супроводі вчителя мови іврит,

Полянської Г.О. та за допомоги інститута Грінченка, поїхала до Одеси. Місто залюбки зустріло учнів шкіл України, це було вперше, тому і зустріч була дуже теплою: екскурсії по місту та єврейським місцям Одеси, прогулянка на березі моря, концерт в ІКЦ, солодкий стіл та тепла турбота в єврейській школі.

Олімпіада вийшла на Всеукраїнською, а Міжнародною, так як в ній приймали участь і діти, для яких мова іврит є рідною в родинах, учні з ізраїльських сімей, тому результат 4 місце для нашої школи, де мова іврит є лише першою іноземною, є гарним. За результатами 4 видів діяльності Белла зайняла перше місце по аудіюванню, що є дуже гарним показником знань. Молодець. Сподіваємося, що наступного року, конкурс буде більш справедливим і ми будемо змагатися з учнями, для яких мова іврит є іноземною, сподіваємося на гарні результати та найкращі місця.

Проект «Відмінники з івриту»

Цього року наша школа приймала участь у міжнародному проекті «Відмінники івриту». Усі учні старшої школи, починаючи 8-го класу, проходили контрольну перевірку знань з івриту, який підготувало Міністерство Освіти Ізраїлю «Хефциба». Найкращими стали четверо учнів 9 класу. Саме вони отримали можливість участі в міжнародному семінарі з 30 листопада по 7 грудня 2014 року, що проходив в Ізраїлі.

Учні мали можливість поїхати до Святої Землі у супроводі свою улюбленного вчителя мови іврит, Полянської Г.О.

Метою Міжнародному проекту «Відмінники івриту» було, підвищення мотивації учнів при вивченні мови іврит, розкриття творчого потенціалу учнів, співпраці між школярами різних країн та ознайомлення з історією та традиціями Ізраїлю.

За цей тиждень учні змогли насолодитися дивовижної країною, про яку так багато чули на уроках, кожного нового дня учнів чекали нові місця, нові музеї, виставки, нові знання, нові враження.

У учнів була можливість вже на практиці поспілкуватися з мешканцями Ізраїлю на вулицях країни, з гостями, що приїжджали до них на зустрічі, також пожити в родинах, що залюбки прийняли на вихідні наших дітей, і, навіть, поспілкуватися з депутатами Парламінту Ізраїлю «Кнесет».

Музей діаспори в Тель-авіві, Нетанія, Хайфа, Кесарія, гори, кібуци та заповідні зони країни, Атліт, Цфат, Бенталь, Масада, верблюди та чудова ніч в гостях у бедуїнів, Мертве море, Ієрусалим та Яфо, та ще багато інших місць в Ізраїлі чекали наших учнів.

Учні змогли поспілкуватися не лише з іншими учнями з приблизно 7 країнами, а й зустрітися з однолітками в школі м.Хайфи, де вчителі підготували неформальну зустріч зі станціями, також в місті Цфат учні мали можливість самостійно освоїти навички священного письма. Кожна екскурсія супроводжувалась не лише дивовижними розповідями екскурсовода, а й 3-Д презентаціями та неформальними заняттями.

Багато людей країни Ізраїль та України зробили майже неможливе диво для найкращих учнів, за допомогою двох Міністерств Освіти України та Ізраїлю, агентства «Сохнут», туристичної компанії ISRAEL WAY, учні отримали безліч позитивних вражень та корисний досвід, та це ще не все - всі витрати прийняло на себе Міністерство Освіти Ізраїлю «Хефциба». Дуже сподіваємося, що це не останній проект і не остання подорож, а у учнів - мотивація до навчання .