/Files/images/евреи.jpeg

Нижче поміщені кілька важливих порад про виховання з Танаха та інших джерел:

"Вже не раз підкреслювалося, що завдання істинного освіти - не накопичення знань саме по собі і воно не повинно бути тільки засобом заробити більше грошей. Освіта, передусім, має виховувати характер, розвивати уявлення про моральних і духовних цінностях і фундаментальні права людини - загалом, працювати на вдосконалення суспільства. Якщо ж ми говоримо про єврейське освіту, то, крім завдань, перерахованих вище, воно має і свою, специфічну: зберегти і передати наступним поколінням освячену тисячоліттями традицію нашого народу".(Ребе, в листі від 18 елула 5738)

"Вирішальні фактори в справі успішного виховання дітей - особисті якості, щирість і ідеалістичний підхід учителів і наставників".(Ребе)

"Те, що дитина говорить на вулиці, - він чує у себе вдома".

"Раббі Ієгуда говорив: Хто не вчить сина ремеслу чи професії - вчить його злодійству". (Кіддушина 29а).

"Не можна обіцяти щось дитині, а потім не дати йому цього, бо в результаті дитина навчиться брехати". (Сукка 46б).

Рабі Шімшону Рефаелі Гіршу належать такі слова: "Ти, кому довірено плекання юних умів, насамперед подбай про те, щоб діти з повагою і дбайливо ставилися і до самого малому, і до найбільшого живого створення. Нехай вони пам'ятають, що всі живі істоти , як і людина, створені для того, щоб радіти життю. Їм теж дано відчувати біль і страждання. Не забувай - хлопчик, який захоплено, з жорстоким байдужістю спостерігає за пораненим жучком або метаннями в агонії тваринам, буде глухий і до людського болю. "

'' Основоположний принцип у вихованні дітей - "ліва рука (тобто дисципліна) відштовхує, а права рука (тобто любов і доброта) наближає". Але, незважаючи на те, що слова про "лівій руці" йдуть першими, "права рука" важливіше лівою, бо дає дитині необхідне почуття, що його люблять. Дитина підкориться дисципліні, тільки якщо вона заснована на любові, бо тоді він розуміє, що строгість - для його ж блага, тому що батьки люблять його і намагаються допомогти йому поліпшити свою поведінку. '' (Рабі Йоель Шварц, Вічність єврейського будинку. Єрусалим , Джерузалем Академі Паблікейшнз, 1982)

"Нехай честь інших людей буде так само важлива для тебе, як і твоя власна", - сказано в Пірке Авот ("Повчаннях батьків").

В іудаїзмі важливі вчинки, і батьки можуть показувати це на практиці.

Кiлькiсть переглядiв: 1454

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.